Dąbki - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Dąbek

Dąbki to bardzo mała miejscowość nadmorska, położona w województwie pomorskim. W niedalekiej odległości od tej osady zlokalizowane są dwa nadbałtyckie jeziora: Bukowo i Jamno, co dodatkowo wzmacnia atrakcyjność tego miejsca, czyniąc z Dąbek popularne miejsce letniego wypoczynku. Położenie nad Bałtykiem z jednej strony oznacza, iż jest to miejsce chętnie wybierane przez turystów, z drugiej może utrudniać skomunikowanie z innymi miejscowościami nadmorskimi i dalszymi. Dobrym sposobem na odszukanie optymalnego połączenia autobusowego jest skorzystanie z pomocy Internetu i wyszukiwarki GoEuro.pl w tym zakresie.

Przez Dąbki przebiega trasa wojewódzka nr 203, która doprowadza m.in. do takich miejscowości jak: Darłowo, Iwęcino, Bukowo Morskie, Postomino, Zaleskie, Duninowo, Ustka. Aby dotrzeć do najbliższej trasy krajowej nr 37, należy pokonać około 9 km i dojechać do pobliskiego Darłowa. Kontynuując podróż z Darłowa trasą DK37, można dojechać do europejskiej trasy E28 - ten odcinek to ok. 19 km. Najbliższe istotne ośrodki miejskie zlokalizowane są w odległości 29 km - Koszalin, oraz 70 km - Kołobrzeg.

Położenie centralnie nad morzem, w otoczeniu jezior i innych pomniejszych osad wiejskich powoduje, iż nie przebiega tędy linia kolejowa. Wymusza to skoncentrowanie komunikacji na publicznym i prywatnym przewozie autobusowym. Dworzec autobusowy w Dąbkach zlokalizowany jest na ulicy Letniskowej. Autobusy kursują do Białogóry (przez Wierzchucino), Choczewa (przez Wierzchucino), Częstochowy (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Włocławek, Toruń), Gdańska (przez Gdynię), Helu (przez Władysławowo, Jastarnię), Kalisza (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń), Łeby (przez Wierzchucino, Białogórę, Choczewo, Osetnik), Łodzi (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Włocławek), Pucka, Torunia (przez Gdynię, Gdańsk), Warszawy ((przez Gdynię, Gdańsk), Wejherowa (przez Krokową, Tyłowo), Włocławka (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń), Wrocławia (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Kalisz), Władysławowa (przez Krokową, Karwię, Ostrowo, Jastrzębią Górę, Chłapowo).

rozwiń
Dąbki - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij