Turystyka Rowerowa

Kiedy w nadmorskich Dąbkach panuje nienajlepsza pogoda na plażowanie, wybrać się można na wycieczkę rowerową, którymś z biegnących tu oznakowanych szlaków rowerowych.

Najpopularniejszym i najbardziej malowniczym szlakiem jest trasa z Dąbek do Dąbkowic. Jej długość to tylko 5,5 km. Przebiega wzdłuż brzegu jeziora Bukowo z jednej strony, natomiast z drugiej strony rozciąga się widok na piękne Morze Bałtyckie. Trasa prowadzi przez las nadmorski i jest idealna na rodzinną wycieczkę.

Innym ciekawym szlakiem przebiegającym przez Dąbki jest Pętla Szlakiem Cystersów: nieco dłuższa, bo licząca 23 km i przebiega kolejno przez Darłowo - Bobolin – Dąbki – Bukowo Morskie – Pęciszewko – Rusko – Darłowo. Na tej trasie możemy zobaczyć m.in. Zamek Książąt Pomorskich, gotycki Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa dawny klasztor cystersów czy pozostałości po bunkrach w Bobolinie.

Rowery można wypożyczyć w jednym z wielu obiektów noclegowych w miejscowości.

Dodaj opinię
Turystyka Rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka Rowerowa, zobacz gdzie w Dąbkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka Rowerowa.
  • 76-156 Dąbki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka Rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij