Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu to niewielka, orientowana świątynia z cegły, pierwotnie wybudowana w połowie XV stulecia. Kościół utrzymany jest w gotyckim stylu. Kolejne przebudowy (najpoważniejsze miały miejsce w I połowie XVI w., XVII i XIX stuleciu) nie zmieniły konstrukcji w sposób znaczący.

Kościół w Dobiesławiu wyróżnia się w lokalnym wiejskim krajobrazie wysoką wieżą. Służący do dzisiaj dzwon został w niej zawieszony w 1805 roku. Zdecydowanie bardziej wiekowa jest jednak kropielnica przy wejściu - naczynie napełniane jest wodą święconą już od XV wieku.Samodzielną parafię w Dobiesławiu powołano natomiast w 1951 roku.

Dodaj opinię
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu, zobacz gdzie w Dąbkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij