Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim

Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim, a obecnie Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, należy do parafii polskokatalickiej w Bukowie Morskim. Znajduje się On na liście Europejskiego Szlaku Cystersów.

Klasztor został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. W XV rozbudowany, jednak już w roku 1535 cystersi zostali zobligowani do oddania swojego klasztoru na rzecz Kościoła Ewangelickiego, by w roku 1964 znowu powrócił on we władanie Kościoła Polskokatolickiego. Jest to kościół, trzynawowy, zbudowany w układzie halowym, znajdują się w nim m.in późnogotyckie tryptyki.

W lipcu każdego roku organizowany jest tu "Turniej Cysterski o beczkę miodu pitnego".

Dodaj opinię

Zabytkowy kościół, wybudowany na potrzeby mnichów na przełomie XIII i XIV wieku. Cystersi nie rezydowali tutaj długo - w 1535 r. musieli oddać świątynię w ręce ewangelickich duchownych. Budynek kilkukrotnie przebudowywano, jednak zachował wiele z dawnego wyglądu i wystroju. Dziś gotycki klasztor jest kościołem parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim, zobacz gdzie w Dąbkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim.
  • Ulica
    Darłowska
    Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim mieści się przy ulicy Darłowska w Dąbkach
  • 76-156 Bukowo Morskie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij