Dąbki to nadmorska wieś usytuowana na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Bukowo. Jezioro stanowi istny raj dla fascynatów windsurfingu i uprawiania innych sportów wodnych. Idealne umiejscowienie Dąbków sprawia że wieś jest świetną bazą wypadową dla amatorów podróży krajoznawczych i eskapad szlakami historii. Z jednej strony pachnący las piaszczystepiaszczyste czyste plaże i czyste morskie kąpielisko a z drugiej urocza plaża przy brzegu jeziora – to niewątpliwe walory tej wsi. Małe odległości od innych miejscowości sprawia że jest możliwość zaznajomienia się z walorami turystycznymi nie tylko w Dąbkach ale też w innych ośrodkach położonych nad morzem. W Dąbkach funkcjonują ośrodki sanatoryjne i wypoczynkowe które zapewniają komfortowy nocleg na każdą kieszeń. Nie ma możliwości aby zabrakło także knajpek i restauracji w których można skosztować smażonej ryby popijając zimnym piwkiem.
Witamy na forum Dąbek i okolic. Na forum poruszamy wszelkie tematy związane z miejscowością Dąbki i okolicami. Nasze forum to miejsce na dyskusje o tym co dzieje się w Dąbkach i w okolicy. Mieszkańców Dąbek i turystów zapraszamy do wymiany poglądów, pytania i odpowiadania! - test mix_1
Czy w Dąbkach znajduje się jakaś stadnina, gdzie można by się nauczyć jeździć konno? Czy - tak jak dawno temu - można jeździć konno po plaży, czy też absolutnie to jest zabronione?